Sebeláska

Při dnešním běhání mě napadlo, že se s Vámi podělím o další téma a tím je SEBELÁSKA.


Je až neuvěřitelný, kolik lidí se nemá rádo, či se dokonce nesnáší... Znám to moc dobře, taky jsem na tý straně byla, ale věřte mi, když se budete mít rádi a budete si věřit, prožijete naprosto úžasný a nádherný život 😉

Nejen v mém okolí a mezi mými blízkými si všímám toho jak se všichni ti úžasní člobrdové podceňují, snaží se přizpůsobit a zalíbit okolí a nežijí svůj život.

Vybodněte se na všechny, kašlete na to, co se druhým líbí nebo nelíbí a začněte žít tak, aby se každý den a každá jeho minuta líbili především Vám. Dělejte to co milujete, to co Vás naplňuje bez ohledu na okolí (ovšem pokud Vás naplňuje pouštět jaderný bomby, tak by se troška ohledu k okolí hodila 😀 ale pokud tím, co Vás baví nikomu neubližujete, směle do toho bez vysvětlování) baví Vás vyšívat, do toho, zbožňujete luštění křížovek nebo houbaření, na nic nečekejte a užívejte si každý okamžik. Nehleďte na nikoho krom sebe, ostatní Vás budou posuzovat pouze podle svých hodnot a svého nastavení.

V první řadě se naučte milovat sami sebe takové, jací jste právě teď se vším co máte nebo nemáte, nečekejte na zázračný "AŽ" až zhubnu 10 kilo, až uběhnu maraton, až si obarvím vlasy a ostříhám se na ježka, až mě povýší v práci... AŽ toho na co čekáte dosáhnete a nebudete se mít rádi takový jací jste, štěstí Vám to nepřinese a najdete si další AŽ...

Pokud se Vám na Vás něco nelíbí a vychází to opravdu z Vás, ne z toho, co do Vás hustí teta Berta a rohlíkář od naproti, pracujte na tom, ale ať je to Vaše rozhodnutí a především, ať Vás naplňuje cesta za tím co si přejete > třeba za lepší postavou nebo uběhnutím maratonu. Jedině tak dojdete do cíle a ke všemu s úsměvem na tváři, pokud cestu k cíli budete nenávidět, půjde se Vám sakra těžko. U každého svého přání se zamyslete, jestli je opravdu Vaše nebo po něm ve skutečnosti ani netoužíte.

Spoustu věcí totiž děláme je pro to, že se to očekává... Musím být hubená, žít zdravě, cestovat, vdát se, založit rodinu... Ne, nemusíte vůbec nic, žijte podle svých hodnot a tužeb, pak budete doopravdy šťastní.

Něco Vám prozradím, jakmile budete žít podle sebe a budete se mít rádi, budete si sami sebe Vážit, automaticky si Vás začne vážit i Vaše okolí, nikdo už si nedovolí být na Vás hnusný - Váš postoj k sobě samému mu to nedovolí. Každý z Vás ucítí, že toto si k Vám nemůže dovolit, protože byste mu to nedarovali... Jakmile se začnete mít rádi, začnou Vás mít rádi i druzí, budete jako magnet na lidi... Budou chtít být ve Vaší blízkosti, protože jim s Vámi bude jednoduše dobře 😉 

Jen pro zamyšlení... Jak Vás můžou mít rádi druzí, když se nemáte rádi sami? 

Přestaňte hledat nejlepšího partnera, nejlepšího kamaráda, nebo někoho, kdo Vám naplní život... Naplňte si život sami, buďte sami sobě tím nejlepším přítelem i partnerem, pak teprve naleznete někoho, s kým můžete sdílet Váš naplněný život, pokud nebudete sami šťastní, co můžete druhému nabídnou? Jen pro příklad, svoji rodinu miluju nadevšechno na světě, Marťa i holky jsou pro mě dokonalí, ke všemu mám úžasný kamarády, ale dokážu si život naplno užít i bez nich, klidně se na týden zavřu do svýho světa a budu dělat cokoli mě napadne, protože mě to pohltí a budu u toho šťastná (jasný, když si na ně vzpomenu, tak se mi zasteskne, to je naprosto normální, ale přes to všechno si svůj čas se sebou užiju do poslední vteřiny). A to je přesně ono, jakmile si ze sebe uděláte toho nejlepšího parťáka, přestanete být závislí na mínění druhých a nejlepší přátelé i partneři pro Vás budou tím nejúžasnějším bonusem k Vašemu naplněnému životu.

Začněte hned teď, na nic nečekejte... Od tohoto okamžiku začněte plně vnímat svůj postoj k sobě, to jak o sobě mluvíte, to jak se k sobě chováte, jak se hodnotíte a vědomě to začněte měnit. Už žádný věty typu: "Jsem blbá!" >> "Jsem hnusná!" >> "Jsem tlustá!" >> "Jsem k ničemu!" Kdykoli Vás napadne cokoli negativního ve vztahu k sobě samému, tak negaci nahraďte pozitivem a několikrát si to nejlépe nahlas a před zrcadlem zopakujte i když tomu ze začátku nebudete věřit - věřte mi, časem tomu uvěříte a pak to půjde samo, nakonec Vás ani nenapadne mít o sobě špatné mínění 😉 Začněte třeba takto, místo: "Jsem blbá!" použijte "No, tak jsem to nevěděla, teď už to vím a příště budu chytřejší :o)" >> "Jsem hnusná!" > "Mám krásný vlasy :o)" >> "Jsem tlustá!" > "Je vidět, že se mám dobře a nejsem líná se nažrat..." no a pokud Vám to vnitřně vadí, že nemáte postavu svých snů, tak dodejte: "Tělíčko moje, teď jsme si hezky prasili, ale zamakáme na tom a budem zdraví a sexy ;o)" >> "Jsem k ničemu!" >> "Každý mistr byl jednou žákem, to co mi zatím nejde vypiluju no a pokud je mi to k ničemu a ke všemu mě to neba, tak se na to vybodnu, nikdo není dokonalej a ani já nejsem robot :o)" Klidně si zaveďte deníček úspěchů a každý den si tam zapište 1 věc, co se Vám na Vás líbí (úsměv, jiskra v očích, vlasy...) a 3 věci, který se Vám povedly (došla jsem na schůzku včas; krásně jsem si doma uklidila; začala jsem s pozitivním vztahem k sobě samé; byla jsem milá na bráchu; koupila tomu bezďovi od naproti kafe...). Každá takováto maličkost Vám strašně pomůže, vím, že je to náročná cesta, ale na jejím konci to Vážně stojí za to, věřte, když jsem to zvládla já - holka která byla určitou část svýho života naprostou troskou (viz můj příběh https://cms.adrinelly.webnode.cz/omne/) zvládnete to taky! 

Všem Vám přeji na této úžasné cestě spoustu sil, energie vydržet, odhodlání a úspěchů a především ať je Váš život naplněný, je jedno jak jste dodnes žili, od teď, právě od týto vteřiny se můžete vydat za svým vysněným životem. A nezapomeňte:

Nikdy se nemračte i když jste smutní, protože nikdy nevíte, kdo se může zamilovat do Vašeho úsměvu... 😍😘

S láskou Vaše Adri :o)